İçeriğe geç →

Merak Ettikleriniz.

Analiz Kredi Sıkça Sorulan Sorular

Devlet Memurlarına Özel  Kredi

Bankalar  öncelikli olarak kredi kullandırımı yaparken  borçlandıracağı kişinin verdiği kredinin geri ödemesini  yani borcunu  alabilir mi ona dikkat ederler. Devlet çalışanları bankalarda kredilendirme yaparken her zaman bir sıfır öndedirler. Buna istinaden genellikle bankalara başvuru yapan devlet çalışanları  olumlu geri dönüş alır. Diğer sektörler çalışanları işten çıkartılırım kaygısıyla çalışırken devlet çalışanlarında böyle bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla acil ihtiyaçlarında kredi ihtiyacı olan devlet memurları yaptıkları kredi başvurusunda düşünmeden  anında kredi kullanabilir. En uygun dosya masrafı ve faiz oranında da faydalanabilirler. Normal müşterilere bankalar gelirinin 12 katına kredilendirme yaparken devlet memurlarında bu sayı 22 katına çıkmaktadır. Yine diğer sektör çalışanlarından kefil isteyen bankalar devlet memuru başvurusunda  kefil istemeden onaylayacaktır. Devlet memuru kredisini onaylayacak en kolay banka maaş bankalarıdır. Dolayısıyla kredi başvurusu  yapacak memurlar ilk maaş bankalarından başlamalıdırlar.

Kredi Ödemelerim Varken   İkici Krediyi Kullanabilir Miyim ?

Aktif olarak kredi  ödemesi yapan kişiler acil ihtiyaçları için ikinci kredi talebinde bulunurken  olumsuz sonuç alma ihtimalleri yüksektir. Bunun için doğru bankaya başvuru yapmak en önemli faktörlerden biridir. Kimi bankalar maaşın%50’ lik  kısmına kredi kullandırırken bazı bankalar ’70 kadar kullandırmaktadır.. Örneğin kişi konut kredisi veya araç kredisi yani yüksek  limitli krediler kullandıktan sonra ikinci bir kredi kullanma ihtimali azalır. Başvuru esnasında kişinin toplam banka  borcu  ve bankalara olan aylık ödemeleri  hesaplanarak alabileceği kredi tutarı belirlenir. Bu değerlendirme sonucunda sistem limiti yada genel müdürlük yetkisinde onay verilirse ihtiyacı duyulan  kredi tutarlarını kullanabilirler. Fakat şartlar el vermiyorsa çalışma politikaları  olumsuz yönde olur. Dolayısıyla gerekli şartları araştırıp bilinçli bir şekilde başvuru yapmak doğru olacaktır.

 

Gün içerisinde kredi kullanın.

Acil Kredi İhtiyaçlarınızda Hazır Limit Kredileri Yanınızda

Düzenli ödeme performansı sonucu  oluşan hazır limit kredileri ,acil kredi arayan kişilerin en çok  ihtiyaç duyduğu banka ürünüdür. Bankalarda kredili ürünleri olan kişilerin  genellikle son 6 ayda yaptıkları  düzenli ödeme sonucunda skor puanı baz alınarak limit belirlenmektedir. Sigorta sorgusu ,banka risk borçlanması sorgulanmaksızın çıkan bu kredi limitleri  kimlik ile birlikte kullanılmaktadır. Genellikle kişilerin maaş bankalarında olan bu limitler uygun faizle kullanılmaktadır. Yaş hususunda esneklik sağlanan hazır krediler 12 ay ve 48 aya arasında  vadelendirmektedir.

Hazır Limit Kredisi Başvuru  Kanalları

 

  • Şube Ve Bankamatikler
  • SMS Bankacılığı
  • İnternet Bankacılığı
  • Telefon bankacılığı

 

 

Alışveriş Kredisi 

Özellik 2018 yılında yoğun  talep gören alışveriş kredileri teknoloji ve mobilya sektörlerinde  ön planda görülmektedir .Bankalarla  aktif olarak çalışan bu  firmalar kredileri kullanımı gerçekleştirilirken krediye ait dosya ve sigorta masrafı talep etmemektedir. Bu kredilere başvuru yapacak kişiler ilgili hesaplamalar yapılırken bu  noktaya önem vermeleri gerekmektedir. Başvuru  kanalları   çalışılan  bankaların kısa SMS kodu olurken diğer başvurular mağaza içerisindeki  yetkililer tarafından yapılmaktadır. Tutar ve limit yapılan başvuru esnasında belli olur vade kişi ve kurum yetkilisi arasında belirlenip gerekli işlemler başlatılır ve son ve gerekli kullanımlar gerçekleşir

 

Bedelli Askerlik Kredisi

 2018 yılının   son zamanlarında  bedelli askerlik başvuruları tekrardan yürürlüğe girmiştir. 15.000 TL  olan  bedelli askerlik kredisi  parası olmayan veya eksik olan kişilerin en çok ihtiyaç  duyduğu kredi türlerinden birtanesidir.Acil kredi ihtiyacınızda yanınızda olan banka kredileri  yani Bedelli askerlik kredisi 12 ay ve 36 ay arasında vadelendirilmektedir. Bedelli  askerlik kredileri müşterinin banka durumuna  istinaden uygun göre masraf ve faiz oranları  altında kullandırılmaktadır. Acil  kredi ihtiyaçlarınız için hemen başvuru yapabilirsiniz

Taksitli Düğün Kredisi

Zor  şartlarda evlenen ailelerin yanında banka kredileri var .Ekonomi şartlarının zor olduğu şu zamanlarda düğün yapmak epey zor görünüyor .Bu durumu ele alan banka kurumları yeni evlenecek kişilere uygun şartlar altında kredilendirme yapıp evlilik yolunda olan kişilere  destek sağlamaktadır.. Yine 12 ay ve 36 ay  vade de kullanım yapılan bu krediler yeni evlenecek olan kişilerin yüreğine su serpmektedir. Yeni evlilere kolaylık sağlayan bankalar evliliğin ilk zamanlarında evli çifteleri zorlamamak açısından  aylık taksit erteleme kampanyası sunmaktadır. Acil kedi talepleriniz için hemen başvuru yapınız.

 

Kredi Puanı Nedir? Nasıl Yükselir.

Kredi puanı , kişinin  finans ve banka gibi kurumların  arasında   geçen bütün maddi manevi çalışmalar  sonucu yapılan araştırmalar  neticesinde, bütün banka  detayları göz önünde bulundurarak ortaya çıkan sayısal terimdir.Bankalar kredilendirme yaparken kişi ve kuruluşların Kredi notunu göz önünde bulundurarak kredilendirir ve bu puana göre limit üretir. Hiç kredili ürün kullanmadıysanız kredi notunuz 0’dır . Kredi notunuzu yükseltmek için hemen bir kredili ürün kullanıp 6 ay düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir.Eğer bankalarda ürünleriniz mevcut ise düzenli ödemeler yaparak notumuzu yükseltebilirsiniz.Notumuzu düşüren en büyük faktörlerden birtanesi de başvuru sayılarıdır.

Kredi Puanının Önemi

Kredi puanım kredi almaya uygun mu ?

Bankalar  kredi kullanımı yaparken en çok kişinin kredi puanını (Link ver çözüm Raporu sayfasına ) dikkate almaktadır. Müşteri profiliniz bankanın yaptığı değerlendirme sonucu olumluysa gerek faiz oranlarında gerek dosya masraflarında insiyatif kullanmaktadır. Bundan dolayı kredi puanı mali açıdan da çok önemlidir. Bugün teknoloji firmalarında  yaptığınız taksitli alışverişlerde  alışveriş esnasında alacağınız ürünün size verilirken ki değerlendirme aşamasında yine banka skorunuz yani kredi puanınız en başta olan faktörlerden biridir.

Kredi çözüm raporuyla kredi notunuzu öğrenmek için hemen başvuru yapabilirsiniz (Başvuru sayfasına link verelim)

Kredi Notum Oluşmamış(SIFIR SKOR) Kredi Kullanabilir Miyim ?

Kredi puanı,  bankalardan alınan  herhangi bir kredili ürünü ,6 ay düzenli ödeme  yapıldıktan sonra oluşmaktadır. Peki hiç kredili ürün kullanmadım kredi kullana bilir miyim ? diyorsanız evet kullanabilirsiniz .Bu tür müşteri profillerine kredi veren bankalar  kişilerin ve kuruluşların aktif çalıştığı maaş bankalarıdır. Bunun dışında devlet bankaları kredi notu  olmayana yani 0 KKB olarak adlandırdığımız müşteri profillerine  kredi vermektedir.  Kredilendirme yaparken kişinin notu oluşmamışsa  banka en az 6 ay sigorta talep etmektedir. Bunun yanında belirli bankalar  çalışma politikaları gereği kefil ve ipotekte talep edebilir. Buna istinaden bu müşteri profilinde olan kişi ve kuruluşlar başvuru yaparken temkinli olmalıdırlar.

 

İpotekli Finansman Kredisi Nasıl İşler  Kaç aya Vadelendirilir.

İpotekli finansman kredileri ne kadar konut kredilerine benzetilse de işleyişleri  bakımından birbirinden farklıdır. Konut kredilerinde  120 ay vadelendirilme yapılırken  İpotekli Finansman Kredilerinden maksimum vade sayısı  36 aydır.  İpotek verilecek gayrimenkulün krediye uyumlu olması tespit edildikten sonra gerekli kredi kontrolleri  yapıldığı takdirde, kredi onay aşamasından  çıktıktan itibaren gayrimenkul mevkiine  exper gider ve bir fiyat belirler. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra inceleme detayları bankaya iletilir. Banka da politikaları gereği gerekli limitler belirler ve kredi kullanımı sağlar .

 

 

Kategori: Genel Kredi Danışmanlık

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir